
A mai ingatlanpiacra a magas árak és a családi házak egyre nagyobb népszerűsége jellemző. A két tendencia közötti ellentétet a házra vágyók többféleképpen próbálják áthidalni. A legjobb megoldást a könnyűszerkezetes házak jelenthetik azoknak, akik nem szeretnének felújítandó ingatlanba fektetni.
A könnyűszerkezetes épületekkel kapcsolatban általában több kérdés is felmerül. Az egyik gyakori aggály a napelemes lehetőségeket érinti. Cikkünk ezeknek a házaknak az előnyeiről, valamint napelemes lehetőségeiről szól.
Miért érdemes könnyűszerkezetes házat építtetni?
Aki könnyűszerkezetes házban gondolkodik, nemcsak a kicsivel kedvezőbb ár miatt határoz így. Ezen kívül is vannak előnyei az ilyen lakóépületnek:
- A kivitelezés sokkal gyorsabb. Nem kell várni a különféle anyagok száradására.
- Egy minőségi könnyűszerkezetes ház jó hőszigetelő képességű.
- Az építés során kevesebb hulladék keletkezik.
- A téli fűtés során nem kell (és nem is lehet) a falakat felfűteni. Csupán a légtérben szükséges elérnünk a kívánt hőfokot.
- A belső falak könnyebben átrendezhetők, a hozzáépítés is egyszerű.
- A tévhittel ellentétben jól kivitelezve tartós: külföldön 100-150 évek könnyűszerkezetes házak is vannak.
- Egyre jobb technológiák érhetők el. Manapság a rovarok kérdése és a tűzbiztonság is jól megoldott.
- A hulladék kisebb mértéke és a hőszigetelés miatt környezetkímélő megoldás a könnyűszerkezetes épület.
Napelemes lehetőségek könnyűszerkezetes házban
A ház energiagazdálkodására visszatérve fontos kiemelni, hogy fűtési akár 100%-ban megoldható napenergiával. A tetőn helyet kaphat annyi napelem, hogy nem is kell a gázt bevezetni a házba. Ezzel az energia mellett időt és pénzt spórolunk. Ráadásul a napelemekre általában 20 év a garancia!
A könnyűszerkezetes házba az alábbi rendszerek közül mindkettő telepíthető.
Szigetüzemű rendszer
Ennél akkumulátorok tárolják a „feleslegesen” termelt napenergiát. Így borús időben is lesz, amit elhasználhatunk.
Hálózatra termelő napelem
Ebben a helyzetben a szolgáltató elektromos hálózatára termelünk. Innen kapja vissza háztartásunk a felhasználáshoz szükséges mennyiséget.
Mire figyeljünk, ha napelemet szeretnénk?
Ha napelemes könnyűszerkezetes lakóépületet szeretnénk, már a terveztetésnél vegyük ezt figyelembe! Így biztosan megfelelő lesz az épület a napelem beépítésére. Ilyenkor kérhető árajánlat napelem kivitelezőktől, akik minden tudnivalót megosztanak velünk. Minden épület más és más, de a tervezésnél még alakíthatók a lehetőségek.
Összegzés: Egyre többen választják a könnyűszerkezetes házakat, hiszen gyorsan elkészülnek, valamint pénzt is spórolunk velük. Ráadásul környezetbarát módon épülnek. Jó hír, hogy fűtésük is megoldható 100% napelemmel. Ezt viszont már a tervezésnél figyelembe kell venni.
Leave a Reply